Zapisz się do NEWSLETTERA i odbierz 15% rabatu

Dlaczego warto zainwestować w dobrą kawę w biurze?

1

Większość pracowników pije przynajmniej jedną kawę dziennie w czasie swojego dnia pracy. Ten rytuał ma duże znaczenie, dlatego warto zadbać o zaopatrzenie biura w dobrą kawę, która swoim niepowtarzalnym smakiem i aromatem każdego dnia będzie budzić firmę do życia. Na jakie aspekty biurowej codzienności ma wpływ mała czarna i jaki jej rodzaj warto zakupić do firmy?

Dobra kawa ziarnista – jaki ma wpływ na pracowników?

Filiżanka kawy z rana lub podczas przerwy w pracy to nieodłączny rytuał dla większości z nas. Pijemy ją ze względów smakowych, a także – by pobudzić swój organizm dzięki zawartej w ciemnych ziarnach kofeinie. Wiele osób nie wyobraża sobie zaczęcia dnia bez pobudzającego napoju, który pozwala maksymalnie przygotować się do stojących przed nami wyzwań. Mała czarna ma jednak także wiele innych zalet, dla których warto odwiedzić sklep z kawą i wybrać wysokogatunkowe, aromatyczne ziarna do biura. Do najważniejszych korzyści należą:

– zapobieganie senności – kofeina skutecznie pobudza organizm, dzięki czemu filiżanka kawy potrafi znacząco zmienić dynamikę pracy i wspomóc w ciężkie poranki, kiedy trudno o skupienie się na obowiązkach,

– poprawa nastroju – czarny napój o wyjątkowym smaku to sposób na wprowadzenie odrobiny luksusu do swojego dnia pracy, dlatego dobra kawa ziarnista może w wyraźny sposób poprawić samopoczucie pracowników; ponadto filiżanka dziennie zwiększa produkcję dopaminy, która odpowiada za dobry nastrój,

– integrowanie zespołu – spotkania przy kawie mogą być okazją do lepszego poznania współpracowników i zacieśniania więzi w zespole, dzięki czemu wspólna praca będzie o wiele łatwiejsza – a to przekłada się też na lepsze efekty.

Dobre kawy na spotkania z klientami i kontrahentami

Dobra kawa w biurze to nie tylko chwila przyjemności podczas przerwy w pracy, ale także sposób na ugoszczenie kontrahentów i klientów, którzy przyszli na spotkanie. W wielu branżach przyjmuje się w biurze osoby z zewnątrz na krótsze lub dłuższe spotkania, podczas których warto podać kawę – jest to bardzo miły gest, który z pewnością zostanie doceniony i wpłynie pozytywnie na wizerunek marki i opinię współpracujących z nią osób. Warto zadbać o to, by goście dostawali kawę najwyższej jakości – dobrego gatunku, o odpowiednim aromacie i zrównoważonym smaku. Dzięki temu poczują się dobrze przyjęci i z pewnością zapadnie im w pamięć nie tylko wysoka jakość usług biura, ale również jego gościnność, wyrażona pyszną kawą.

Najlepsza kawa ziarnista do biura

W większości biur obecne są ekspresy do kawy, które pozwalają zaparzyć aromatyczny napój ze świeżo zmielonych ziaren. Sprawdzą się więc dobre kawy ziarniste, które wystarczy wsypać do urządzenia, by uzyskać pożądany napój. Najlepszym gatunkiem kawy jest arabica, warto więc postawić na produkt wykonany w 100% z jej ziaren – dzięki temu będziemy mieli pewność, że zasmakuje każdemu pracownikowi i klientowi. Najlepiej postawić na zrównoważony smak i intensywny aromat – wielu z nas zwraca uwagę na piękny zapach kawy, dlatego nie pozostaje on bez znaczenia. Trafnym wyborem do biura będzie klasyczny smak, bez domieszek aromatów, np. Arcyciekawa Latte – jest najbardziej uniwersalny, dlatego z pewnością przypadnie do gustu każdemu. Jeśli chcemy postawić na doskonałe wyważenie smaku, warto spróbować także kaw Single Origin, tworzonych ze starannie wyselekcjonowanych ziaren z jednorodnych upraw.

A jeśli biuro nie posiada ekspresu? Nic straconego – można przebierać wśród kaw mielonych, które powstają w ArcyCiekawej tuż po zamówieniu klienta, dzięki czemu można cieszyć się wyjątkowym aromatem świeżo zmielonej kawy nawet bez drogiego sprzętu do jej mielenia i parzenia. Polecamy szczególnie kawy z linii Arcyciekawa o uniwersalnych smakach lub wyjątkowe kawy aromatyzowane, dostępne w najciekawszych wariantach, np. creme brule, biała czekolada czy irish cream – pozwolą zaskoczyć osoby obecne na biurowym spotkaniu wyborem unikalnych smaków.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Zamknij Menu
×

Koszyk