Zapisz się do NEWSLETTERA i odbierz 15% rabatu

„Jeśli kawa jest dobra, ludzie nauczą się pić jej więcej”

seier

W naszym sklepie znajdziecie Państwo kawę wypalaną przez Norwega, mistrza świata roasterów z 2015 r. Auduna Sørbotten. Audun od kilku lat mieszka i wypala kawy w Polsce. Kawy te charakteryzują się typowym skandynawskim sposobem palenia. Różni się on od polskiego tym, że kawy są jaśniej wypalane przez co zachowują więcej kofeiny. Mistrzostwo Auduna pozwala także wydobyć z nich bardzo subtelne i przyjemne nuty smakowe. Skandynawski czy norweski sposób palenia kawy jest synonimem najwyższej jakości.

Audun Sørbotten doświadczenie zdobywał przez lata pracy w Solbergu&Hanseniejednej z najbardziej znanych norweskich palarni na świecie – gdzie sprawdzał, próbował i testował niezliczone rodzaje kawy.

Teraz swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje prowadząc w Polsce swoją palarnię kawy.

Jego otwarty umysł i brak uprzedzenia do nowości (bo to właśnie wg Niego jest najcenniejsze w kawie) sprawiło, że wypracował własny styl wypalania. Fascynuje go to, że ciągle zmienia się odbiór jakości kawy, dlatego nieustannie próbuje nowych smaków, szukając zaspokojenia dla wysokich wymagań ”kawoszy”.

Mistrzostwo Świata zdobył, bo, jak mówi, cechuje Go ekstremalne zainteresowanie kawą, ciężka praca i talent do gromadzenia informacji związanych z paleniem kawy. Z pewnością pomogło także wykształcenie chemiczne. Stawia na doświadczenie i praktykę – ona czyni nas doskonalszymi każdego dnia.

Najważniejsze dla Auduna jest to, by sprzedawać tylko taką kawę, którą sam chętnie by pił.

Nie ma swojej ulubionej kawy, lubi mieć wybór – smakuje różnych kaw z różnych regionów świata. Lubi kawy parzone we french press’ie i uważa tą metodę za świetną, pod warunkiem, że parzenie jest prawidłowe. Jest fanem dobrego cappuccino i flat white – szczególnie na początku dnia.

 

„Jeśli kawa jest dobra, ludzie nauczą się pić jej więcej” Audun  Sørbotten

Cytat pochodzi z książki Iki Graboń „Kawa”

 

 

Zapraszamy do naszego sklepu po kawy Specialty wypalane przez Auduna Sørbotten. Poczuj moc i delikatny smak stworzony dla wymagających!

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3,67 out of 5)

Loading...

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Zamknij Menu
×

Koszyk