Zapisz się do NEWSLETTERA i odbierz 15% rabatu

Kawa ziarnista, mielona, czy w kapsułkach? Którą wybrać?

s

Szukając dobrej kawy do biura czy domu, nieuchronnie stajemy przed pytaniem: ziarnista, mielona, a może w kapsułkach? Wszystkie wersje mają swoje wady i zalety, a choć ostateczna decyzja będzie z pewnością dyktowana osobistymi preferencjami, warto sprawdzić, która opcja sprawdzi się w danej sytuacji najlepiej.

Dobra kawa ziarnista – idealna dla miłośników małej czarnej

Kawa ziarnista króluje wśród innych rodzajów jako wybór dla prawdziwych koneserów ciemnego napoju z aromatycznych ziaren. Jest najbardziej luksusową opcją, ponieważ to właśnie świeżo mielona kawa posiada najbogatszy smak – jeśli więc możemy skorzystać z młynka lub ekspresu z funkcją mielenia, uzyskamy najbardziej aromatyczny napój. W ArcycieKawej dostarczamy przy tym kawę świeżo paloną, pochodzącą prosto z palarni kawy, na długo zachowującą swoją wyjątkową świeżość i silny aromat.

Kawa ziarnista idealnie nadaje się do biura – większość firm posiada odpowiednie ekspresy, które pozwolą na przygotowanie z niej pysznego napoju. Warto pokusić się o 100% arabicę lub mieszankę arabici z dodatkiem robusty, np. z naszej kolekcji Arcyciekawa – z pewnością zasmakuje każdemu pracownikowi i będzie nieodłącznym akcentem przerw w pracy, konferencji i biznesowych spotkań.

Opcja ziarnista to także obowiązkowy wybór dla osób, które uwielbiają delektować się kawą w domu, podczas wolnej chwili czy spotkań z przyjaciółmi lub rodziną, a mielenie i zaparzanie ziaren stanowi dla nich przyjemny rytuał.

Dlaczego warto? Dobra kawa ziarnista to najsmaczniejsza i najbardziej aromatyczna z opcji, która przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi małej czarnej. Trudnością jest fakt, że do jej zaparzenia konieczny będzie młynek lub ekspres do kawy z funkcją mielenia.

Nasze typy: Single Origin Etiopia, Specialty Miaki Espresso

Kawa mielona – idealna opcja dla zapracowanych

Kawa mielona ma swoich zwolenników i przeciwników – z jednej strony nie wymaga czasochłonnego przygotowania ani specjalistycznego sprzętu do mielenia, a do jej zaparzenia wystarczy zaledwie filiżanka i gorąca woda, z drugiej – uważa się, że szybciej traci swój aromat, przez co stawiana jest niżej od kawy ziarnistej. W ArcycieKawej dostępne są kawy świeżo mielone, których aromat zachowuje się na dłużej – sprawia to, że zwolennicy mielonej wersji również mogą cieszyć się pysznym, bardzo aromatycznym napojem. Oferujemy zarówno zmielone wersje naszych podstawowych ziarnistych kaw, jak i opcje aromatyzowane, o najciekawszych kompozycjach smakowych.

Kawa mielona również świetnie sprawdzi się w biurze lub domu – szczególnie tam, gdzie brakuje specjalnego sprzętu do mielenia lub kiedy osobom przygotowującym napój zależy na czasie. Kawa do firmy powinna być uniwersalna, by smakowała wszystkim pracownikom, dlatego polecamy szczególnie 100% arabicę z serii ArcycieKawa, natomiast miłośnikom bardziej unikalnych kompozycji proponujemy serię aromatyzowaną.

Dlaczego warto? Kawa mielona jest bardzo prosta w przygotowaniu, dlatego sprawdzi się nawet podczas krótkiej przerwy w ciągu dnia, kiedy nie mamy czasu na mielenie ziaren. Nie wymaga także posiadania młynka czy ekspresu. W ofercie naszego sklepu z kawą znajdują się najlepsze wersje mielone, wykonywane z wysokogatunkowych ziaren, o wyjątkowym smaku i aromacie.

Nasze typy: Arcyciekawa Rodzinna, Aromatyzowana Biała Czekolada

Kawa w kapsułkach – najłatwiejszy sposób parzenia

Kawa w kapsułkach jest bardzo wygodnym sposobem parzenia aromatycznego napoju – nie trzeba zastanawiać się nad odpowiednimi proporcjami wody i ewentualnych dodatków, wystarczy trzymać się prostych instrukcji z opakowania. Jest to kawa wysokiej jakości, przygotowywana z ziaren z najlepszych plantacji – nie różni się od kaw mielonych, jest jedynie zaparzana w inny sposób. Aby korzystać z kapsułek, potrzebny jest specjalny ekspres – w naszym sklepie można znaleźć kapsułki do ekspresów typu Nespresso.

Dlaczego warto? Kawa w kapsułkach jest wygodna i prosta w przygotowaniu. Zapewnia przy tym ten sam wyjątkowy smak i aromat, co w przypadku opcji mielonej. Doskonały pomysł dla osób, które nie chcą inwestować w drogi ekspres – wersje na kapsułki są znacznie bardziej przystępne cenowo.

Nasze typy: Kapsułki Brazylia Santos, Kapsułki Espresso

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Zamknij Menu
×

Koszyk