Zapisz się do NEWSLETTERA i odbierz 15% rabatu

Sklep z kawą ziarnistą - Najlepsze kawy ziarniste w ArcycieKawa.pl

Kawa to napój, który jest popularny na całym świecie i który – ze względu na ogrom dostępnych rodzajów czy smaków – można dopasować w pełni indywidualnie do własnych potrzeb. Jeśli lubisz zapach świeżo zmielonej kawy, koniecznie wybierz kawę ziarnistą. Aromat wydobywający się prosto z Twojej filiżanki umili każdy łyk i doda Ci energii o każdej porze dnia. Jednakże chcąc każdego dnia mieć możliwość delektowania się jej najlepszym smakiem, konieczne jest wybieranie tej najlepszej kawy ziarnistej, o którą może być trudno w zwykłym supermarkecie.

Dlatego też nasz sklep z kawą proponuje Ci produkty najwyższej jakości, dzięki którym każdego dnia towarzyszyć Ci będzie wspaniały aromat i smak!

Dobra kawa ziarnista jest w Polsce od dawna!

Zapach świeżo parzonej kawy roznosi się w polskich domach bardzo często. Lubimy ten napój już od bardzo dawna i często towarzyszy nam on podczas codziennych zajęć, w pracy albo podczas spotkań z bliskimi. Jednak nie zawsze smak kawy był u nas ceniony – początki tego napoju, który zawędrował do Polski w XVII wieku z Turcji, nie były łatwe. Wiele osób uważało ją za szkodliwą, a pogląd ten zmienił się dopiero z biegiem lat, kiedy to „mała czarna” zyskała ogromną popularność szczególnie na północy naszego kraju. W Gdańsku powstawać zaczęły pierwsze kawiarnie, a Polacy coraz chętniej urozmaicali sobie smak tego napoju, dodając do niego mleko, cukier, a nawet cynamon.

Z kart historii wiemy, że kawa ziarnista była ceniona przez takie postacie jak Jan III Sobieski, Bohdan Chmielnicki czy Ignacy Krasicki, którzy mieli niemały wpływ na zmianę jej postrzegania. Z czasem zaczęła nawet pojawiać się w publikacjach medycznych, gdzie przedstawiana była jako napój o dobroczynnym działaniu – np. dla przewodu pokarmowego. Piła ją szlachta, piło ją ziemiaństwo, a jej popularność z czasem stała się bardzo duża, towarzysząc Polakom zarówno rano, kiedy stała się niezbędna do porannego „rozbudzenia”, jak również podczas towarzyskich podwieczorków.

O uwielbieniu dla kawy w naszym kraju, niech świadczy ten cytaty z „Pana Tadeusza”:

Takiej kawy jak w Polszcze nie ma w żadnym kraju:

W Polszcze, w domu porządnym, z dawnego zwyczaju,

Jest do robienia kawy osobna niewiasta,

Nazywa się kawiarka; ta sprowadza z miasta

Lub z wicin bierze ziarna w najlepszym gatunku,

I zna tajne sposoby gotowania trunku,

Który ma czarność węgla, przejrzystość bursztynu,

Zapach moki i gęstość miodowego płynu.

 

Najlepsza kawa ziarnista, czyli… jaka?

Kawy ziarniste, które cieszą się największą popularnością i uważane są przez wielu specjalistów za te najbardziej szlachetne, muszą jednak reprezentować odpowiednio wysoką jakość. Kawa, jak każdy inny produkt, może posiadać bowiem różną jakość – również niską, co nie pozwoli delektować się jej wspaniałym smakiem i aromatem. Zanim jednak podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę, wybierając najlepsze kawy ziarniste, odpowiedzmy sobie na pytanie: „dlaczego kawa ziarnista?”.

Powód jest prosty – dobra kawa ziarnista, zmielona samodzielnie, będzie miała wspaniały smak i aromat, w większości przypadków lepszy niż kawa mielona. Co więcej – nowoczesne młynki do kawy umożliwiają mielenie kawy w różnych wariacjach, np. w zależności od tego, jak będzie parzona, co pozwoli Ci na znalezienie swojego ulubionego wariantu i delektowanie się tak zmielonymi ziarnami, które będą Ci najbardziej odpowiadały.

Warto również zwrócić uwagę na to, że wybierając spośród kaw ziarnistych, wiesz co pijesz – nie zaskoczą Cię więc niepożądane dodatki, które do swoich kaw mielonych mogą dodawać niektórzy producenci.

Wybieramy kawę ziarnistą!

Jak wybierać kawy ziarniste, by mieć możliwość delektowania się najlepszym smakiem zaparzonego napoju? Przede wszystkim kierując się tymi 3 wskazówkami!

Po pierwsze – rodzaj kawy

Dwa najpopularniejsze rodzaje kawy to Arabica i Robusta, a ze względu na smak i właściwości, warto poznać przed zakupem ich cechy. Arabica uważana jest za najbardziej szlachetny gatunek, posiadający najwięcej olejków zapachowych i delikatny smak. Często dobra kawa ziarnista tego rodzaju może mieć kakaowy lub orzechowy posmak. Robusta natomiast jest dużo bardziej intensywna w smaku i posiada więcej kofeiny. Jej charakterystyczny smak oraz aromat często sprawia, że początkujący kawosze preferują Arabikę.

Po drugie – świeżość kawy

Data wypalania kawy ma ogromne znaczenie i wpływ na smak oraz aromat napoju. Dlatego też warto podczas zakupu zwrócić na ten aspekt szczególną uwagę i nie wybierać tych kaw, które były produkowane np. rok czy dwa lata temu. Im świeższa kawa, tym lepiej, dlatego też zamawianie tego rodzaju produktu ze specjalistycznego sklepu, takiego jak Arcyciekawa, jest dużo lepszym rozwiązaniem niż kupowanie go w supermarkecie – sięgając po kawę ze sklepowej półki, możesz narazić się na to, że nie będzie ona wystarczająco świeża, a co za tym idzie – należycie smaczna i aromatyczna.

Po trzecie – pochodzenie kawy

Na smak kawy ziarnistej wpływa również miejsce, z którego pochodzi. Obecnie uprawia się ją w wielu miejscach na świecie, a najpopularniejsza jest ta z Etiopii, Brazylii, Gwatemali, Kostaryki czy Indii. Dla przykładu – kawy ziarniste z Afryki mogą mieć posmak owoców, te z Ameryki Południowej dadzą kakaowy lub orzechowy posmak, a z Ameryki Środkowej będą miały w sobie karmelową lub korzenną nutę.

W naszym sklepie z kawą znajdziesz różne kawy ziarniste, pochodzące z odmiennych zakątków świata – dzięki temu masz możliwość zakupu takiej, która w stu procentach odpowiadać będzie Twoim potrzebom.

Dlaczego nasza kawa ziarnista?

Arcyciekawa jest palarnią kawy, która stawia na najwyższą jakość produktów, dbając przede wszystkim o odpowiednią selekcję kaw i dostarczanie klientom najlepszych wyrobów o zróżnicowanych smakach i aromatach. W naszym sklepie znajdziesz najwyższej jakości jednorodne kawy ziarniste Single Origin – 100% Arabica, kawy ziarniste z naszej rodzimej serii Arcyciekawa – kawy bazowe do kaw mlecznych czy espresso oraz kawy Specialty – wypalane przez Norwega, mistrza świata roasterów z 2015 r. – Auduna Sørbotten. Różne możliwości parzenia – ekspres ciśnieniowy, przelewowy, kawiarka, french press czy parzenie tradycyjne wydobędą z naszych kaw różny poziom mocy i nieco inny aromat. Oferujemy również kawy w różnych opakowaniach (wielkość 250 g lub 1 kg), a także w kapsułkach.

Wybierz więc kawę dostosowaną do swoich potrzeb i delektuj się jej niezwykłym smakiem oraz aromatem każdego dnia!

Zamknij Menu
×

Koszyk